Çok Şık Osmanlı Stili Takı Modelleri

Reklam:

Osmanlı tarzı takı modelleri, özellikle Osmanlı dönemini konu alan Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerin etkisiyle hem Türkiye’de hem de yurt dışında oldukça popüler. Bu yüzden  bugünkü galerimizde Çok Şık Osmanlı Stili Takı Modelleri‘ni Osmanlı takılarına meraklı olan hanımlar için seçtik.

Osmanlı Döneminde takı ve zanaate oldukça önem veriliyordu öyle ki Kanuni Sultan Süleyman başta olmak üzere Osmanlı Devleti padişahları da takılar tasarlıyor ve takılarla uğraşmaktan zevk alıyordu. Genellikle yeşil ve kırmızı rengin hakim olduğu bu takılarda gerçek taşlar kullanılıyor. Sizin de hatırlayacağınız gibi Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem‘in taktığı kolye bölümün ardından hayli moda olmuş ve piyasa da benzerleri satılmaya başlanmıştı. Osmanlı stili takılarda yüzük, kolye ve küpe her zaman için uyum içindedir ve aynı taşlar kullanılır. Figür olarak genellikle çiçek ve su damlası şekilleri kullanılır. Lale, Osmanlı stili takılarda en çok tercih edilen desenler arasındadır. Osmanlı tarzı takılar özel günler, davet ve düğünlerde şıklıkla taşıyabileceğiniz parçalardandır örneğin zümrüt yeşili bir kolye ve küpeyi şık siyah bir gece elbisesiyle mükemmel bir biçimde kombinleyebilirsiniz.

1. Çok Şık Osmanlı Stili Takı Seti

Osmanlı Takı

2. El Yapımı Osmanlı işi Takı

Osmanlı Takıları

3. Osmanlı Model Kolye ve Küpe

Osmanlı Takı Modelleri

4. Şık Osmanlı Takı Seti

Osmanlı Takı Setleri

5. Osmanlı Tarzı Lale Motifli Takı

Osmanlı Tarzı Takı Modelleri

6.

Osmanlı Takıları-6

7.

Osmanlı Takıları-7

8.

Osmanlı Takıları-8

9.

Osmanlı Takıları-9

10.

Osmanlı Takıları-10

11.

Osmanlı Takıları-11

12.

Osmanlı Takıları-12

13.

Osmanlı Takıları-13

14.

Osmanlı Takıları-14

15.

Osmanlı Takıları-15

Reklam:

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Moda 2016

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN