20+ Dekoratif Ev Aksesuarları

Reklam:

Ömür geçirilen evler, en çok huzur bulunması ve sevilmesi gereken yerlerdir. Herkesin kendi tarzına göre döşediği evlerde karşımıza çıkan klasik, retro, country, pop art
gibi dekorasyon tarzları ve onlara uygun ev akseuarları seçerek bir bütünlük oluşturmak çok önemlidir. Farklı dekorasyon stilleri ve modaya uygun güzel ve farklı aksesuarları derledik…

1. Farklı tasarım objeler ve esprili akseuarlar, son dönemlerde sık sık karşımıza çıkıyor. Dekorasyonunuzda dikkat çekmek için bu tarz nesneleri kullanabilirsiniz.

Farklı tasarım objeler ve esprili akseuarlar...

2. Daha klasik tarzda bir eviniz varsa ve doğayla içiçe olmak hoşunuza gidiyorsa; kıvrımlı ve yumuşak hatları olan, yaprak ve doğa detaylarıyla süslü art nouveau parçaları dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Yaprak ve doğa detaylarıyla süslü art nouveau parçaları...

3. Avizeler, dekorasyonu tamamlayan en önemli parçalardandır. Farklı ve dikkat çekici bir avizeyi sade dekorasyonunuzu tamamlaması için seçebilirsiniz.

Farklı ve dikkat çekici bir avizeyi sade dekorasyonunuzu tamamlaması için seçebilirsiniz...

4. Güzel bir dekorasyon için kendiniz de bir şeyler yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak kendi alternatiflerinizi üretebilirsiniz.

Güzel bir dekorasyon için kendiniz de bir şeyler yapabilirsiniz...

5. Antika parçalar, dikkat çekici eski objeler, tarihi değerli olan eşyalar evinize tarih kokan bir hava katacaktır…

Eski objeleri değerlendirerek dekorasyonunuzda farklı bir tat oluşturabilirsiniz...

6. Gerçekten değerli olması önemli değil; bulduğunuz eski objeleri değerlendirerek dekorasyonunuzda farklı bir tat oluşturabilirsiniz.

Bulduğunuz eski objeleri değerlendirerek dekorasyonunuzda farklı bir tat oluşturabilirsiniz...

7. Aşina olduğumuz nesnelerin farklı bir forma kavuşturulmuş, özel tasarım alternatifleri evinize modern ve hoş bir hava katacabilir.

Özel tasarım alternatifleri evinize modern ve hoş bir hava katacabilir...

8. Farklı renk ve modelde olan cam objeler, evinizin her alanında değerlendirebileceğiniz dekorasyon ürünleridir.

Farklı renk ve modelde olan cam objeler...

9. Post modern dekorasyon objeleri, sanatçı ruhunuzu yansıtmanız için harika objelerdir.

Post modern dekorasyon objeleri...

10. Evinizin genel tarzında bir bütünlük sağlamayı ihmal etmeyin. Country tarzdaki bir evde postmodern bir heykel ya da retro bir evde aşırı klasik bir obje hoş durmayacaktır.

Country tarzdaki bir evde postmodern bir heykel ya da retro bir evde aşırı klasik bir obje hoş durmayacaktır...

11. Eski zamanların kesme cam objeleri, daha modern bir yorumla ve biraz renkle günümüze uyarlanabilir.

Eski zamanların kesme cam objeleri...

12. Sade bir salonunuz varsa, dikkat çekici bir abajur kullanarak salonun havasını ve ışığını değiştirebilirsiniz.

Dikkat çekici bir abajur kullanarak salonun havasını ve ışığını değiştirebilirsiniz...

13. Evinizdeki objelerin uyumu kadar renk uyumu da çok önemlidir. Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan minimalist dekorasyon sayesinde, daha modern ve tek renge yakın evler; özellikle beyaz-altın, beyaz-siyah gibi renk kombinleri şık ve modern bir dekorasyon oluşturabilir.

Beyaz-siyah gibi renk kombinleri şık ve modern bir dekorasyon oluşturabilir...

14. Uyumlu renkler yerine zıt renkleri tercih ederek dekorasyonunuzda dikkat çekebilirsiniz.

Uyumlu renkler yerine zıt renkler...

15. Dekorasyonda bu sene mor senesi diyebiliriz. Eğer trend bir hava oluşturmak istiyorsanız; sezonun trend renklerini evinizde kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda bu sene mor senesi...

16. Bitki aşığıysanız; sizi mutlu edecek bir alternatifimiz var. Son zamanlarda trend olan minyatür bahçeler, salonunuzda modern ve doğal bir etki oluşturacaktır. (Minyatür bahçelerde küçük bitkiler büyük ağaçlar gibi düşünülerek ve bitkilerden çok küçük objeler kullanılarak bir hikaye anlatabilirsiniz. Evler, insanlar, arabalar… istediğiniz malzemeyi tercih edebilirsiniz.)

Minyatür bahçeler, salonunuzda modern ve doğal bir etki oluşturacaktır...

17. Kristal ve cam ürünler, evinizde parlak ve renkli bir görüntü oluşturacaktır. Farklı renklerdeki camlar ve değerli taşlar, enerjiyi dengelerken dekorasyonunuza şıklık katacaktır.

Kristal ve cam ürünler, evinizde parlak ve renkli bir görüntü oluşturacaktır...

18. Doğanın renklerini ve enerjisini evinize taşıyın. Doğada bulunan renklerin kullanıldığı doğal dekorasyonlarda yine doğada bulunan bitki, hayvan ve nesnelerin bulunduğu objelerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bitki, hayvan ve nesnelerin bulunduğu objelerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz...

19. Bunun için klasik, düz bir çiçek desenli obje almanıza gerek yok; doğanın enerjisini bu deniz formundaki vazo tarzında farklı tasarımlarla da evinize yansıtabilirsiniz.

Doğanın enerjisini bu deniz formundaki vazo tarzında farklı tasarımlarla da evinize yansıtabilirsiniz...

20. Aile yadigarı objeler, eskinin tercih edildiği günümüzde çok değerli. Bu tarz objeleriniz varsa onları değerlendirebilir, eski ve yeninin ruhunu bütünleştirerek şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Objeler, eskinin tercih edildiği günümüzde çok değerli...

21. Farklı mumlar ve şamdanlar, etnik formda aynalar, Uzak Doğu esintili objeler evinizin enerjisini değiştirecektir.

Farklı mumlar ve şamdanlar, etnik formda aynalar, Uzak Doğu esintili objeler...

Yaşadığınız yerde sevdiğiniz renklerin ve eşyaların bir arada bulunmasını isteyebilirsiniz fakat aralarında bir bütünlük oluşması gerektiğini unutmayın. Her sevdiğiniz objeyi uyumu düşünmeden dekorasyonunuzda kullanırsanız, evinizde karmaşık bir hava oluşacaktır. Bunun yerine önce dekorasyon stilinizi belirlemeniz, ona uygun tarz, model ve renkte mobilyaları seçtikten sonra sade mobilyaları hareketli, hareketli mobilyaları olabildiğince az ve hareketsiz objelerle kombinlemeyi unutmayın. Bu sezonun moda trend sözü: “Less is more.” Dekorasyonda da bunu uygulayın; yani azın iyi olduğunu unutmayın ve olabildiğince minimalist bir dekorasyon oluşturun.

Reklam:

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Moda 2016

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN